VOGELS HOUDEN VAN ZADEN...
WIJ VAN COOKIES
Wij gebruiken cookies om je bezoek aan onze website soepel te laten verlopen. Van het onthouden van je voorkeuren tot het tonen van de juiste nestkast.
Zo zorgen noodzakelijke en privacy-vriendelijke analytische cookies ervoor dat we de winkel.natuurpunt webshop betrouwbaar, veilig en snel kunnen laten werken en de kwaliteit te meten. Deze staan altijd aan. Kies je Alles accepteren, dan gebruiken we óók analytische, marketing en personalisatie cookies. We verwerken dan persoonsgegevens (zoals IP-adres/cookie-ID, klik- en surfgedrag) en kunnen die delen met onze 13 geselecteerde partners (zie partnerlijst). Je keuze kun je op elk moment wijzigen of intrekken via ‘Cookievoorkeuren’. Meer info: cookieverklaring en privacyverklaring
Mijn winkelmand
Vroeger kwam deze inheemse plant veel voor in weilanden, nu treffen we hem nog af en toe in de berm aan. Bijen zijn dol op deze nectar bom. De naam duizendblad verwijst naar de fijne, kantachtige bladeren waardoor het lijkt of de plant ‘duizenden’ kleine blaadjes heeft. De stengels en bladeren van deze vaste plant zijn behaard.
Zorg voor een redelijke vochtige grond en je geniet de hele zomer van de wit-roze bloempjes die in enigszins platte trossen bloeien. Het kruid levert een aromatische olie tegen diverse aandoeningen. Daarnaast is het een prima waardplant in vlindertuinen. Duizendblad trekt veel bijen, zweefvliegen, vlinders en andere insecten aan en is daardoor ook geliefd bij insectenetende vogels.
Voordelen voor tuindieren:
De grote bloemschermen bieden makkelijk landing en voeding voor bestuivers, en de plant dient soms als schuilplek voor kleine insecten.
Inspiratie voor in de tuin:
Plaats in een landelijke cottageborder naast Salvia, Kattenkruid of Lavendel, voor een zacht contrast tussen paars/blauw en wit-roze.
Inheemse status:
Gebaseerd op de inheemse Achillea millefolium; deze tweekleurige cultivar groeit prima in ons klimaat.
Hoe te groeien & verzorgen:
Geniet van zachte tinten in je tuin met Duizendblad – Wit-roze – Bestel vandaag nog!
Planten zijn belangrijk in een vogelvriendelijke tuin. Ze dragen bij aan een tuin waar je tuinvogels kunnen schuilen, eten, drinken en nestelen. Dit is niet alleen goed voor je tuinvogels, maar ook voor andere tuindieren en het is ook nog eens leuk om te zien!
Onze planten zijn seizoen producten en zijn helaas niet jaarrond beschikbaar. De planten worden tijdens het transport beschermd door een passende verpakking en een klein slokje water.
In de Europese wetgeving is vastgelegd dat tuinplanten biologisch zijn wanneer er voor de kweek geen kunstmest en chemische pesticiden zijn gebruikt. Daarom zijn biologische planten veiliger voor insecten. Ze krijgen immers via het nectar geen gifstoffen binnen. Bovendien zijn er op biologische planten meer insecten te vinden en dat is weer een goede bijkomstigheid voor de vogels die graag insecten op het menu hebben staan. De biologische tuinplanten worden buiten of in de koude kas geteeld. Ze worden klein geleverd, maar groeien in jouw tuin al snel uit tot mooie volwassen planten! Je herkent biologische tuinplanten aan het groene SKAL-logo.
| Artikelnummer | 821920120 |
|---|---|
| Grondsoort | Goed doorlatend, Zanderig |
| Plantmaanden | April, Mei, Juni, Juli, Augustus, September, Oktober, Maart |
| Plukmaanden | Februari |
| Bloeimaanden | |
| Standplaats | Half schaduw, Zonlicht |
| Afstand tussen planten | 30cm |
| Plantdiepte | 30cm |
| Potformaat | 11cm |
| Meerjarig | Ja |
| Breedte | 147 mm |
| Gewicht | 0.75 kg |
| Lengte | 115 mm |
| Hoogte | 337 mm |
| Merk | Kwekerij Verhoeven |
| Diersoort | Bij, Vlinder |
| Kleur | Roze, Wit |
| Cookiename | Type | Expires | Beschrijving |
|---|