VOGELS HOUDEN VAN ZADEN...
WIJ VAN COOKIES
Wij gebruiken cookies om je bezoek aan onze website soepel te laten verlopen. Van het onthouden van je voorkeuren tot het tonen van de juiste nestkast.
Zo zorgen noodzakelijke en privacy-vriendelijke analytische cookies ervoor dat we de winkel.natuurpunt webshop betrouwbaar, veilig en snel kunnen laten werken en de kwaliteit te meten. Deze staan altijd aan. Kies je Alles accepteren, dan gebruiken we óók analytische, marketing en personalisatie cookies. We verwerken dan persoonsgegevens (zoals IP-adres/cookie-ID, klik- en surfgedrag) en kunnen die delen met onze 13 geselecteerde partners (zie partnerlijst). Je keuze kun je op elk moment wijzigen of intrekken via ‘Cookievoorkeuren’. Meer info: cookieverklaring en privacyverklaring
Mijn winkelmand
Azuren monnikskap is een hoge, opvallende vaste plant met diepblauwe, helmvormige bloemen. Perfect voor een landelijke, natuurvriendelijke border, waar bestuivers van de late bloei genieten. Let op: giftig.
Aconitum Carmichaellii ‘arendsii’ (ook wel ridderspoor- of helmvormige bloemen genoemd) kan 100–150 cm hoog worden met glanzend, handvormig blad. De donkerblauwe (azuren) bloemen verschijnen in de zomer tot vroege herfst. Plant in het voorjaar of najaar in een humusrijke, vochthoudende, maar goed doorlatende grond. De plant is zeer winterhard; een beschermlaag van organisch materiaal houdt de wortels vochtig. Monnikskap bloeit laat, waardoor bijen en vlinders in het latere seizoen nog nectar vinden. Let op: alle delen van de plant zijn giftig, dus draag handschoenen bij snoeien en houd kinderen/ huisdieren op afstand. Na de bloei kun je de stengels afknippen, in het vroege voorjaar loopt de plant opnieuw uit.
Voordelen voor tuindieren:
De diepblauwe, trechtervormige bloemen bevatten nectar en pollen voor bestuivers in de nazomer.
Inspiratie voor in de tuin:
In een landelijke border combineer je Azuren monnikskap met gele Zonnehoed, witte Phlox of siergrassen (Calamagrostis) voor een contrastrijk kleurenpalet.
Inheemse status:
Aconitum komt inheems voor in delen van Europa, deze azuren vorm kan gekweekt zijn, maar gedijt goed in gematigd klimaat.
Hoe te groeien & verzorgen:
Creëer een diepblauw accent met Azuren monnikskap – Bestel vandaag nog! (Let op giftigheid!)
Planten zijn belangrijk in een vogelvriendelijke tuin. Ze dragen bij aan een tuin waar je tuinvogels kunnen schuilen, eten, drinken en nestelen. Dit is niet alleen goed voor je tuinvogels, maar ook voor andere tuindieren en het is ook nog eens leuk om te zien!
Onze planten zijn seizoen producten en zijn helaas niet jaarrond beschikbaar. De planten worden tijdens het transport beschermd door een passende verpakking en een klein slokje water.
In de Europese wetgeving is vastgelegd dat tuinplanten biologisch zijn wanneer er voor de kweek geen kunstmest en chemische pesticiden zijn gebruikt. Daarom zijn biologische planten veiliger voor insecten. Ze krijgen immers via het nectar geen gifstoffen binnen. Bovendien zijn er op biologische planten meer insecten te vinden en dat is weer een goede bijkomstigheid voor de vogels die graag insecten op het menu hebben staan. De biologische tuinplanten worden buiten of in de koude kas geteeld. Ze worden klein geleverd, maar groeien in jouw tuin al snel uit tot mooie volwassen planten! Je herkent biologische tuinplanten aan het groene SKAL-logo.
| Artikelnummer | 821950120 |
|---|---|
| Grondsoort | Goed doorlatend, Zanderig, Klei |
| Plantmaanden | April, Mei, Juni, Juli, Augustus, September, Oktober, Maart |
| Plukmaanden | Februari |
| Bloeimaanden | |
| Standplaats | Half schaduw, Zonlicht |
| Afstand tussen planten | 30cm |
| Plantdiepte | 30cm |
| Potformaat | 11cm |
| Meerjarig | Ja |
| Breedte | 147 mm |
| Gewicht | 0.75 kg |
| Lengte | 115 mm |
| Hoogte | 337 mm |
| Merk | Kwekerij Verhoeven |
| Diersoort | Bij, Vlinder |
| Kleur | Paars, Blauw |
| Cookiename | Type | Expires | Beschrijving |
|---|