VOGELS HOUDEN VAN ZADEN...
WIJ VAN COOKIES
Wij gebruiken cookies om je bezoek aan onze website soepel te laten verlopen. Van het onthouden van je voorkeuren tot het tonen van de juiste nestkast.
Zo zorgen noodzakelijke en privacy-vriendelijke analytische cookies ervoor dat we de winkel.natuurpunt webshop betrouwbaar, veilig en snel kunnen laten werken en de kwaliteit te meten. Deze staan altijd aan. Kies je Alles accepteren, dan gebruiken we óók analytische, marketing en personalisatie cookies. We verwerken dan persoonsgegevens (zoals IP-adres/cookie-ID, klik- en surfgedrag) en kunnen die delen met onze 13 geselecteerde partners (zie partnerlijst). Je keuze kun je op elk moment wijzigen of intrekken via ‘Cookievoorkeuren’. Meer info: cookieverklaring en privacyverklaring
Mijn winkelmand
Robertskruid is een eenjarige of kortlevende Geranium-soort met kleine, roze bloemetjes en sterk geurend blad. In natuurvriendelijke en landelijke hoekjes biedt hij nectar voor bestuivers en kruidenachtige aroma.
Geranium robertianum groeit meestal 10–40 cm hoog, met fijn verdeeld, roodachtig getint blad en schattige, roze bloemen van circa 1 cm in doorsnee, bloeiend van april tot in de herfst. De plant geurt sterk (sommigen vinden het citroenachtig, anderen muf) wanneer het blad gekneusd wordt. Zaai of laat zich spontaan uitzaaien in halfschaduw tot schaduw, in humusrijke, vochtige bodem. Hoewel het vaak als onkruid wordt gezien, is Robertskruid winterhard en kan met een beschermlaag van organisch materiaal gedijen, maar verbreidt zich ook op stenige of kalkhoudende plekken. De bloemetjes bevatten nectar voor bijen en vliegen. Na de bloei ontstaat een ‘snavelvormig’ zaaddoosje dat zaden wegslingert. In de winter sterft de plant meestal af.
Voordelen voor tuindieren:
De bescheiden, roze bloemetjes verschaffen nectar aan bestuivers, en de kruidige geur kan bepaalde bodeminsecten aantrekken.
Inspiratie voor in de tuin:
In een landelijke bosrandtuin of schaduwrijke hoek, waar je spontane inheemse flora toestaat. Combineer met andere inheemse planten zoals Dubbelloofvaren, Dagkoekoeksbloem of Vingerhoedskruid.
Inheemse status:
Inheems in Nederland en België, algemeen voorkomend in bossen en ruige terreinen.
Hoe te groeien & verzorgen:
Hou je tuin natuurlijk en inheems met Robertskruid – Bestel vandaag nog!
Planten zijn belangrijk in een vogelvriendelijke tuin. Ze dragen bij aan een tuin waar je tuinvogels kunnen schuilen, eten, drinken en nestelen. Dit is niet alleen goed voor je tuinvogels, maar ook voor andere tuindieren en het is ook nog eens leuk om te zien!
Onze planten zijn seizoen producten en zijn helaas niet jaarrond beschikbaar. De planten worden tijdens het transport beschermd door een passende verpakking en een klein slokje water.
In de Europese wetgeving is vastgelegd dat tuinplanten biologisch zijn wanneer er voor de kweek geen kunstmest en chemische pesticiden zijn gebruikt. Daarom zijn biologische planten veiliger voor insecten. Ze krijgen immers via het nectar geen gifstoffen binnen. Bovendien zijn er op biologische planten meer insecten te vinden en dat is weer een goede bijkomstigheid voor de vogels die graag insecten op het menu hebben staan. De biologische tuinplanten worden buiten of in de koude kas geteeld. Ze worden klein geleverd, maar groeien in jouw tuin al snel uit tot mooie volwassen planten! Je herkent biologische tuinplanten aan het groene SKAL-logo.
| Artikelnummer | 823670120 |
|---|---|
| Grondsoort | Goed doorlatend, Zanderig, Kalkrijk |
| Plantmaanden | April, Mei, Juni, Juli, Augustus, September, Oktober, Maart |
| Plukmaanden | Februari |
| Bloeimaanden | |
| Standplaats | Half schaduw, Zonlicht |
| Afstand tussen planten | 30cm |
| Plantdiepte | 30cm |
| Potformaat | 11cm |
| Meerjarig | Ja |
| Breedte | 147 mm |
| Gewicht | 0.75 kg |
| Lengte | 115 mm |
| Hoogte | 337 mm |
| Merk | Kwekerij Verhoeven |
| Diersoort | Bij, Vlinder |
| Kleur | Roze |
| Cookiename | Type | Expires | Beschrijving |
|---|